Persoană Fizică
Persoană Juridică
0,00 lei
Asset 19
Persoană Fizică
Persoană Juridică

INALBITOR RUFE CLOR 3 IN 1 VRAC

SKU: C3IN1.V

Brand: X-CLEAN

Ambalajul nu este inclus

Nota: Produsul se comercializeaza la kilogram si este livrat in ambalaje de 20, 120, 220 si 1000 de litri. Pentru prima comanda, va punem la dispozitie, contra cost, ambalajele necesare, pentru un proces de livrare simplu si eficient.

9,58 lei (TVA inclus)
7,92 lei (fara TVA)

CUMPERI MAI MULT, PLATESTI MAI PUTIN - beneficiezi de un discount suplimentar in cascada la toata gama de detergenti.

Livrare rapida prin curier ( 1-3 zile lucratoare)

SICAP-SEAP: Suntem prezenti si in Sistemul Electronic de Achizitii Publice

Descriere

DESCRIEREA PRODUSULUI SI PROPRIETATI

Inalbitor si igienizant pe baza de clor activ super-concentrat este un produs lichid cu aplicatii speciale realizat pe baza de hipoclorit de sodiu utilizat ca inalbitor pentru spalari manuale si automate, igienizant, tratare apa piscina etc.

Produsul este destinat albirii chimice a tesaturilor albe, in special a celor din bumbac sau fibre celulozice in amestec cu fibre sintetice, la temperaturi cuprinse intre 25–40°C, precum si pentru spalarea si igienizarea suprafetelor din mozaic, ciment, plastic, a utilajelor din institutii, industria alimentara, HO.RE.CA. bazine de inot si bucatarii. Nu se lasa la indemana copiilor!

DOZARE SI MOD DE UTILIZARE

-spalari manuale: dilutie 10-15 ml clor la 10 l apa, se inmoaie rufele albe timp de 10-15 minute pana la disparitia petelor.

Pentru rufe ingalbenite sau pete grele prepara o solutie de 15-20 ml clor in 10 litri de apa fierbinte 70-90°C), se lasa la inmuiat 15-20 min. dupa care se limpezesc rufele bine cu apa rece.

– spalari cu masina automata: se programeaza masina la programul cel mai scurt, se introduc numai rufe albe in masina, se introduc 15-20 ml clor in cuva de detergent fara a introduce si detergent si se porneste masina. Dupa terminarea programului de inalbire se porneste masina normal pe programul de spalare.

– spalarea si igienizarea suprafetelor din mozaic, ciment, plastic, a utilajelor din institutii, industria alimentara, HO.RE.CA. piscine si bucatarii: dilutia optima 15-20 ml clor la 10 l de apa, se pot face atat spalari manuale cat si cu masini speciale. In functie de natura si gradul de murdarie se pot face dilutii mai mari sau mai mici.

Atentionari: Se foloseste numai pentru rufe albe. Nu utilizati pentru tesaturi colorate, lana, matase, piele si pe suprafete metalice sau lemn. Produs toxic si coroziv. A se pastra intr-un loc racoros. Nu lasati la indemana copiilor. Evitati contactul cu pielea si ochii. Nu folositi impreuna cu alte substante care contin acizi, poate degaja gaze toxice. Daca inghititi produsul beti un pahar cu apa si consultati imediat medicul.  Nu provocati voma.

Informații suplimentare

Greutate1 kg
Brand

Termeni si conditii pentru transport gratuit

Comenzile care indeplinesc conditiile valorice stabilite prin oferta, beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT in orice localitate din Romania in care exista un centru CARGUS sau are arie de acoperire.

Fac exceptie comenzile cu produse care adunate genereaza colete cu volume mari sau atipice si produsele sau materialele care necesita transport special conform legislatiei in vigoare. Pentru acestea tariful va fi comunicat de catre un operator in urma prelucrarii comenzii

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „INALBITOR RUFE CLOR 3 IN 1 VRAC”

Produse asemanatoare

183,65 lei (TVA inclus)
151,78 lei (fara TVA)
Confidențialitate

Acest site web utilizează cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență de utilizare posibilă. Informațiile din cookie-uri sunt stocate în browserul dvs. și îndeplinesc funcții precum recunoașterea dvs. atunci când reveniți pe site-ul nostru web și ajutarea echipei noastre să înțeleagă ce secțiuni ale site-ului web considerați cele mai interesante și utile.